Reims
GuingampAutor: Norbert Wysocki — Ekspert od lig europejskich, J1 League i MLS
Na legendarnym stadionie Auguste-Delonne dojdzie do starcia drużyn znajdujących się w skrajnie różnych momentach sezonu. Rozpędzony i pewny siebie Reims podejmie nieprzewidywalny, ale waleczny Guingamp. Gospodarze dysponują najbardziej wartościowym i najsilniejszym składem w całej Ligue 2, co potwierdzają miażdżącymi zwycięstwami. Do miasta przyjeżdża zespół, który od początku rozgrywek zmaga się z nieregularnością formy.
Reims zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając na koncie osiem punktów po czterech kolejkach. Bilans bramek to imponujące 10:5. Drużyna wciąż pozostaje niepokonana. Sezon rozpoczęła od dwóch remisów – bezbramkowego z Clermont i szalonego 3:3 z Dunkerque. Później jednak wrzuciła wyższy bieg i zanotowała dwa efektowne zwycięstwa: 3:1 z Annecy oraz 4:1 z Red Star.
Podopieczni trenera generują średnio 1,84 oczekiwanego gola (xG) na mecz, a dzięki świetnej współpracy w ofensywie zamieniają to na aż 2,50 rzeczywistego trafienia na 90 minut. W defensywie dopuszczają rywali do umiarkowanych 1,32 xGA, tracąc średnio 1,25 bramki. Co ciekawe, Reims ani razu nie zakończyło meczu z czystym kontem (0% czystych kont), stawiając na miażdżącą przewagę pod bramką przeciwnika.
Guingamp plasuje się na 11. lokacie z czterema punktami i ujemnym bilansem bramek 5:6. Bretończycy mają za sobą bardzo nerwowy start. Zaczęli od wyjazdowej porażki z Metz (1:2), potem ograli Boulogne (1:0), by przegrać z Sochaux (0:1). W ostatniej kolejce dali się wciągnąć w chaotyczną wymianę ciosów z Nantes, remisując 3:3.
Goście w fazie budowania akcji są odważni, ale cierpią na nieskuteczność. Średnio notują solidne 1,71 xG na mecz, a zdobywają tylko 1,25 gola. Za to w obronie panuje regularny chaos – defensywa dopuszcza przeciwników do groźnych sytuacji (1,61 xGA) i traci średnio 1,50 bramki na spotkanie. Guingamp często angażuje się w otwartą wymianę ciosów, odsłaniając strefę środkową i przestrzenie za plecami bocznych obrońców.
Reims (podstawowa jedenastka):
Guingamp (podstawowa jedenastka):
Spotkanie poprowadzi sędzia główny Antoine Valnet.
Główny typ: zwycięstwo Reims (kurs 1.77)
Różnica w klasie piłkarzy i wartości całej kadry jest kolosalna. Skład Reims wyceniany jest na 52,4 mln euro – to niemal pięciokrotnie więcej niż skromne zasoby Guingamp (11,2 mln). Gospodarze są w znakomitej formie, nie przegrali od początku sezonu i zdobyli siedem bramek w dwóch ostatnich meczach. W ofensywie Reims przewyższa rywala (1,84 xG wobec 1,71 xG), a obrona bretończyków regularnie pęka, dopuszczając średnio 1,61 xGA na mecz. Na korzyść faworyta przemawia też historia bezpośrednich starć – Reims wygrał cztery ostatnie oficjalne pojedynki z Guingamp. Szanse na ten wynik oceniamy na 57% (wszystko powyżej kursu 1,75 jest grywalne).
Typ na total: powyżej 2,5 gola (kurs 1.65)
Mecze z udziałem Reims na początku sezonu to gwarancja wysokiej liczby bramek. W 75% spotkań gospodarzy padały co najmniej trzy gole (średnia to solidne 3,75 trafienia). Reims zdobywa średnio 2,5 gola na 90 minut, ale ani razu nie zachował czystego konta (0% czystych kont). Guingang udowodnił, że potrafi ostro kontrować – strzelił trzy gole Nantes, a łączny wskaźnik zagrożenia w meczach gości wynosi 3,32 xG. Obrona bretończyków (1,61 xGA) nieuchronnie ulegnie rozpędzonej ofensywie faworyta, ale goście są w stanie sami zdobyć bramkę z kontrataku. Prawdopodobieństwo tego wyniku szacujemy na 61% (wszystko powyżej kursu 1,63 jest grywalne).
Typ redakcji ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest konkretną rekomendacją do obstawiania. Każdy użytkownik powinien wykonać własną analizę przed podjęciem decyzji o zakładzie.
Typy na mecz Reims - Guingamp pojawią się wkrótce.
Mecz odbędzie się 5 września 2026 roku o godzinie 14:00 na stadionie Auguste-Delonne w Reims.
Głównym typem jest zwycięstwo Reims po kursie 1.77, ponieważ gospodarze są w świetnej formie i mają zdecydowanie silniejszy skład.
Faworytem jest Reims – zespół jest niepokonany w tym sezonie, wygrał cztery ostatnie bezpośrednie starcia z Guingamp, a jego kadra wyceniana jest na 52,4 mln euro (niemal pięciokrotnie więcej niż rywala).
Reims jest rozpędzony – po dwóch remisach na starcie odniósł dwa efektowne zwycięstwa (3:1 z Annecy i 4:1 z Red Star). Guingamp gra nierówno: wygrał tylko raz, przegrał dwa razy i zremisował 3:3 z Nantes.
Tak, typowany jest over 2,5 gola (kurs 1.65). W 75% meczów Reims padały co najmniej trzy gole, a Guingamp potrafi strzelać, ale też traci bramki (średnio 1,50 na mecz).
Skład Reims wyceniany jest na 52,4 mln euro, podczas gdy Guingamp na zaledwie 11,2 mln euro – to prawie pięciokrotna przewaga gospodarzy.